Stor innsats for miljø og fellesskap i Tingvoll

Det har vært en aktiv og innholdsrik helg i Tingvoll, med både miljødugnad langs strandsonen og sykkelverksted for bygdas innbyggere.

Håndballgruppa i Tingvoll IL gjennomførte i helga en omfattende plastdugnad der over 60 barn deltok både lørdag og søndag. Med stor innsats ryddet de søppel langs strandsonen, til glede for både nærmiljøet og naturen. Over 20 foreldre stilte også opp og bidro til gjennomføringen.

Dugnaden er en del av et nasjonalt initiativ for å redusere plastforsøpling, og engasjementet blant barna viser et sterkt miljøfokus i klubben. Slike tiltak gir ikke bare et renere nærmiljø, men også viktig bevissthet rundt forsøpling og bærekraft hos de yngste.

Samtidig ble det arrangert sykkelverksted utenfor Frivillighetssentralen og eldresenteret i Tingvoll. Arrangementet var et samarbeid mellom Frivillighetssentralen, Tingvoll IL og Sykkelgruppa Tingvoll og Straumsnes.

Til tross for utfordrende værforhold tok flere turen innom for å gi sykkelen sin en etterlengtet vårsjekk. Frivillige fra sykkelgruppa stilte opp med både kompetanse og godt humør, og hjalp til med enkle reparasjoner og justeringer.

Arrangementet ble godt mottatt, og planen er at dette skal bli en fast årlig aktivitet. Tiltaket bidrar til både økt sykkelglede, trafikksikkerhet og gjenbruk.

Helgens aktiviteter viser tydelig hva som kan skapes gjennom frivillig engasjement og samarbeid – til beste for både miljøet og lokalsamfunnet.

Tekst: Hilde Vågen Roaldset, Bilder Ingvill Sollid og Hilde Vågen Roaldset





En kommentar om “Stor innsats for miljø og fellesskap i Tingvoll”

  1. Jeg er stolt av medlemmene i Tingvoll IL. Til alle medlemmer inkl foreldre og andre som bruker sin av sin fritid til positive aktiviteter for folk og lokalsamfunnene… stå på videre 👍👍 Hilsen Jens Petter (Leder i Tingvoll IL)

    Svar

Legg igjen en kommentar